Kuvvet Santralları
Demir-Çelik ve Maden Endüstrisi Tesisleri
Çimento ve Seramik Tesisleri
Suni Gübre ve Kimya Sanayi Tesisleri
Selüloz, Kağıt Sanayi Tesisleri
Konut Kompleksi İnşaatları
Özellikli Yapılar
Boru Hatları ve Dağıtım Sistemleri
Yol-Otoyol Projeleri
 
 
 
 
 

 

KUTLUTAŞ İNŞAAT VE TİCARET SANAYİ LTD.

 

 

Kutlutaş Grubunun çekirdek firması olan KUTLUTAŞ İNŞAAT VE TİCARET SANAYİ LTD. ŞTİ., kurulduğu 1959 yılından bu yana, yurt içinde ve dışında, 100’ü aşkın büyük projeyi başarı ile gerçekleştirerek, Türk Taahhüt Sektörü’nde hakettiği yeri almış bulunmaktadır.

 

    Bugün KUTLUTAŞ İNŞAAT;

 

-  hertürlü inşaat ve taahhüt,

-  imalat ve montaj,

-  elektromekanik montaj,

-  proses makine ve ekipmanı montaj ve işletmeye alınması sahalarında Türkiye’nin en büyük müteahhitlik kuruluşlarından biridir.

 

         Kutlutaş İnşaat bugüne kadar sayısız petrokimya ve rafineri tesisleri, kuvvet santralları, çinko-kurşun, peletleme, konsantratör tesisleri, gübre ve asit fabrikaları, tekstil ve çimento fabrikaları, entegre kâğıt fabrikaları, su arıtma ve tasfiye tesisleri, dökümhane gibi her türlü endüstriyel tesisin anahtar teslimi inşaat, kısmi imalat, elektro-mekanik ve proses ekipmanı montajı ve işletmeye alma projeleri; altyapıları ile birlikte büyük konut kompleksleri, yeni şehir ve yerleşim merkezi inşaatları, kuie ve baca inşaatları, yüksek yapılar, otel ve alışveriş merkezleri, boru hattı ve büyük çelik tank inşaat ve montajı projelerine imzasını atmıştır.

 

         50 yıllı aşkın başarılı birikimi, tecrübeli ve uzman kadrosu, entegre yapısı, uyguladığı en modern inşaat teknoloji ve sistemleri ile her türlü yurtiçi, yurtdışı inşaat ve taahhüdü en hızlı ve en ekonomik bir biçimde gerçekleştirmek üzere yükümlenebilecek konumdadır.