Çim Halı
Halı Yerdöşemesi
Sentetik Elyaf
Sentetik İplik
 
 
 
 
 

 

HALISER - HALIFLEKS

HALISER, Teknolojinin sürekli izlenmesi sonucu “tafting” halı ve yer döşemesi üretmek amacıyla 1977’de kurulmuş, yatırım 1983’de tamamlanarak tesis üretime geçmiştir.

Bilecik-Bozüyük’te 41,000 m2 kapalı saha üzerine kurulu modern fabrikada yılda 5 milyon m2 tafting ve non~woven halı ile 2500 ton “yarı kamgam” halı ipliği üretilmektedir. Türkiye’de tam otomatik rotatif baskı makinesi ile 4 m. eninde desenli ve düz halı üretmek imkanına sahip tek kuruluştur. Çok çeşitli renk ve desenli, üstün kaliteli duvardan duvara, rulo ve parça halıları ile özellikle konut, büro ve otel, motel benzeri turistik tesis gibi her türlü kapalı alanda hem yer döşemesi, hem de halı gereksinimini karşılayan çift fonksiyonlu kaliteli mamul üretimi yapmaktadır. Ürünleri arasına yeni katılan “çim halı” açık ve kapalı spor alanlarında başarıyla uygulanmaktadır.

“Non-Woven” ve “Velür” teknolojisini ilk kez Türkiye’ye getiren HALIFLEKS, 1969’da Bursa’da 35.000 m2 kapalı sahada kurulan tesislerinde bugün 15 milyon m2/yıl kapasitede “duvardan duvara yer döşemeleri” ve “parça halı” üretimi yapmaktadır. Ürün yelpazesi, yer döşemelerinin yanı sıra duvar kaplaması, döşemelik, battaniye, ayakkabı taban astarı, sanayiye yönelik ısı ve ses izolasyon keçeleri gibi “non- woven” teknolojisine dayalı, çeşitli ürünleri kapsamaktadır. Düz, kırçıllı, geometrik ve klasik oryantal desenli halı ve yer döşemeleri ile yurtiçinde ve özellikle Orta Doğu’da olmak üzere yurtdışında kalitenin simgesi olarak saygın bir yere sahiptir.